Rokiškio rajono savivaldybė

LGelezinkeliai

Achemos grupė

žybartuva

Irdaiva

SV Obeliai

Amanda

EVS GROUP

rokmedis

Rokmelsta

Pragiedruliai

Saules spektras

Izenbergas

Gimtasis rokiškis

Delfi.lt

Tema info

Tremtinių sajunga

duguva

Bernardinai

Lašų duona

Rokiškio krašto muziejus

Litcon

Svaita

Rokvesta

Tėvynės sąjuanga

Panevėžio keliai

RMG

Misko draugas

eigesa

Lexita CRM

Bajoru zuvis

Daivida

Gintarinė svajonė

Naujienų archyvas



 

Obelių muziejuje kviečiame aplankyti obeliečio Rimvydo Pupelio nuotraukų, kuriose užfiksuoti paminklo statybos darbai, parodą.

 


 

 

Nuotraukose užfiksuotos renginių, akcijų, konferencijų, kuriuose buvo pasakojama apie Birželio sukilimą, Obelių paminklo reikšmę, statybos darbus, akimirkos. Parodos lankytojai galės pamatyti, kokia technika  buvo keliamos ir montuojamos po toną sveriančios monumento detalės.

Nuotraukų paroda vėliau bus perkelta į Rokiškio krašto muziejų.

 


 

 

Apie reikalingą paramą Obeliams informuoja Lietuvos ateitininkų federacija


Pranešime rašoma: „Obelių mieste atstatytas paminklas 1941 m. birželio sukilimo dalyviams ir sovietinėms aukoms atminti. Prisimindami reikšmingą ateitininkų indėlį šį sukilimą organizuojant, kviečiame prisidėti prie sukilimo organizatorių bei dalyvių atminimo išsaugojimo ir paaukoti, kad būtų galima atsiskaityti už paminklo atstatymo darbus."

 



MINTYS IŠ LEIDINIO APIE OBELIŲ PAMINKLĄ

 

Algis Narutis

Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai" pirmininko pavaduotojas


2010 metų pabaigoje į mane, kaip Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai" pirmininką, kreipėsi tuometinis Rokiškio rajono savivaldybės mero patarėjas Romas Kundelis ir paprašė rasti kraštiečių architektų, kurie galėtų dalyvauti konkurse ir parengti Obelių paminklo ir kapavietės atkūrimo techninį projektą su vizualizacija ir ekspertizės išvada. Po keleto dienų paminklosaugininkė Audronė Gavėnienė atsiuntė konkurso sąlygas. Tuomet apklausiau kraštiečius, bet neradau norinčių dalyvauti konkurse. Vėliau Rokiškio rajono savivaldybė įvykdė konkursą ir projektą parengė.

Dar 2011 metais Rokiškio krašto garbės pilietis Andrius Dručkus susitikimuose man užsiminė dėl klubo paramos atstatant Obelių paminklą. Per 2012 metų klubo metinį susirinkimą Andrius Dručkus pristatė leidinuką apie Obelių paminklą. Papasakojo jo istoriją ir jo svarbą Rokiškio kraštui. Jis informavo, kad šiuo metu siekiama jį atstatyti, todėl paprašė kraštiečius padėti ir prisidėti prie jo atstatymo. Mačiau, kad darbas stringa dėl to, kad norinčiųjų paremti paminklo pastatymo idėją šiek tiek yra, bet nėra kas prisiima visą atsakomybę suorganizuoti šį procesą nuo pradžios iki pabaigos.

2012 metų ankstyvą pavasarį susitikau su geru pažįstamu, aktyviu klubo nariu, kraštiečiu Donatu Smalinsku. Bekalbėdami palietėme ir Obelių paminklo temą. Jutau, kad jeigu Donatas užsiimtų šiuo reikalu, tai ir įgyvendintų. Mūsų kalba pasisuko apie kraštiečio Albino Jasiūno pasiaukojimo savo gimtajam kraštui pavyzdį, kai jis suorganizavo ir su rėmėjais atstatė pirmojo pasaulinio karo metu numuštus Pandėlio bažnyčios bokštus ir varpinę. Albinas Jasiūnas atstatymo procesą aprašė knygutėje, kurią daviau pasiskaityti Donatui. Klubo susirinkime juos abu supažindinau.

Donatas susidomėjo, tačiau dėl informacijos trūkumo kilo ir abejonių. Stengiausi jam suteikti trūkstamą informaciją ir padėti apsispręsti, nes man, kaip verslo įmonės vadovui, yra tekę susidurti su statybų ir remontų procesų organizavimu. Tuo metu iš kompozitoriaus Laimučio Vilkončiaus kaip tik buvau gavęs paskaitos apie kultūros rinkodarą tekstą. Čia buvo aprašytas procesas, kaip kultūriniai projektai organizuojami Didžiojoje Britanijoje. Labai daug dalykų tiko ir Lietuvoje. Užtikrinau, kad Vilniaus rokiškėnų klubas „Pragiedruliai" ir aš pats pagal išgales padėsime.

Taip mūsų teoriniai pokalbiai pamažu perėjo į konkrečių darbų planavimą. Prisimenu, kad daug aptarinėjome viešuosius ryšius, nes be obeliečių, rokiškėnų, kraštiečių, valdžios ir verslo struktūrų, visuomeninių organizacijų palaikymo ir paramos būtų labai sunku įgyvendinti šį projektą.

Nuo 2012 metų rugsėjo mėnesį Obeliuose įvykusios konferencijos, kurioje ir pats dalyvavau, Donatas Smalinskas bendradarbiaudamas su Obelių bendruomene, seniūnija, Rokiškio rajono savivaldybe ir kitomis organizacijomis įsitraukė į veiklą labai aktyviai ir darbai pajudėjo gana sparčiai. Tam tikslui pasiūliau sukurti interneto tinklalapį www.obeliupaminklas.lt. Gruodžio mėnesį svetainė jau pradėjo veikti kaip pagrindinė informavimo apie visus darbus priemonė. Paminklo atstatymo idėja buvo reklamuojama per konferencijas, laikraščiuose, žinių portaluose, į renginius kviečiami istorikai, valdžios ir visuomeninių organizacijų atstovai, suinteresuoti rėmėjai. Manau, kad apie 70 procentų viso organizacinio darbo buvo skirta viešiesiems ryšiams. Tai daugiausia ir lėmė, kad laiku buvo sutelkti reikalingi finansiniai resursai projektui įgyvendinti. Vilniaus rokiškėnų klubas „Pragiedruliai" pagal išgales padėjo dalyvaudamas ir padėdamas organizuoti paramos renginius.

Mes, kraštiečiai, labai džiaugiamės matydami, kad Obelių paminklas jau stovi ir primena mūsų krašto praeities įvykius ir žmonių pasiaukojimą ir meilę savo Tėvynei. Šis paminklas išskirtinis tuo, kad buvo sugriautas ir vėl atstatytas. Tai rodo Obelių krašto žmonių valią ir jėgą. Daug žmonių ir organizacijų prisidėjo prie paminklo atstatymo pinigais, darbais ar kitaip. Visiems Jums dėkoju Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai" vardu.

Reikėjo ne tik sutelkti, bet ir nukreipti visus, kad paminklas būtų atstatytas.

Šią atsakomybę prisiėmė, kartu su Obelių bendruomene ir rėmėjais garbingai įgyvendino Vilniaus rokiškėnas klubo „Pragiedruliai" narys, buvęs obelietis Donatas Smalinskas.

Ačiū, Donatai, linkime toliau mylėti, remti ir garsinti gimtąjį kraštą.

 


 

Turistai ir rajono svečiai kviečiami aplankyti Obeliuose atstatytą paminklą (2014-07-22)

Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro interneto svetainėje www.rokiskiotic.lt kviečiama aplankyti paminklą 1941 m. birželio sukilėliams ir sovietinėms aukoms atminti.

„Tai ypatinga mažosios architektūros kompozicija, primenanti tarpukario architektūros principus. Autentiškos kūrybos paminklas svarbus visiems, kurie domisi krašto istorija ir architektūra", - rašoma informacijoje. Šis vienintelis Lietuvoje atstatytas monumentas Birželio sukilėliams atminti įtrauktas į Rokiškio rajono lankytinų objektų sąrašą.

 

 


 

 

Surengta obeliečio Rimvydo Pupelio nuotraukose užfiksuotų paminklo statybos darbų paroda

Nuotraukose užfiksuotos renginių, akcijų, konferencijų, kuriuose buvo pasakojama apie Birželio sukilimą, Obelių paminklo reikšmę, statybos darbus, akimirkos. Parodos lankytojai galės pamatyti, kokia technika buvo keliamos ir montuojamos po toną sveriančios monumento detalės.

Už pagalbą rengiant parodą dėkojame Rokiškio krašto muziejui.

 

 


 

Išleistas plakatas, skirtas Obelių paminklui

 


 



Gegužės 18 d. vyko dviračių žygis „Golgotos keliu"


Žygeiviai 11 val. rinkosi prie Nepriklausomybės paminklo, keliavo į Juodupę, pakeliui aplankė laisvės kovų, partizanų kankinimo ir žudymo vietas. 15 val. gimnazijos kieme dalyviai ragavo kareiviškos košės, žiūrėjo trumpą meninę programą,  Obelių paminklo 1941 m. birželio sukilimo dalyviams ir sovietinio teroro aukoms atminti atstatymo iniciatorius Donatas Smalinskas papasakojo apie daugybę sunkumų organizuojant atkūrimo darbus, rėmėjų paiešką, būsimo leidinio rengimą ir pakvietė visus birželio 22 dieną dalyvauti monumento atidengimo ceremonijoje.


 


 

Balandžio 1 d. paaukojo Rokiškio tremtinių choro „Vėtrungė" dalyviai


220 litų paaukojo Rokiškio tremtinių choro „Vėtrungė" dalyviai: Albina Kirstukienė, Zita Keliuotienė, Janina Stakėnienė, Danutė Strumskienė, Aldona Jasiūnienė, Irena Timofejeva, Nina Jančienė, Kristina Laužadienė, Petras Adamonis, Leonora Turonienė, Aldona Čeponienė, Jonas Čeponis, Virginija Butvydienė, Leonora Deksnienė, Laimutė Kazimeranec, Zita Žiaugrienė, Ona Smalstienė, Saugė Jasiūnienė, Bonifacas Guzas, Jurgida Raugienė, Ona Neniškienė, Genė Kundelienė, Jurevičienė Emilija, Elvyra Kepalienė.

Dėkojame visiems Rokiškio choristams!

 

 


 

Obelių svečiai

Vasario 16-ąją apžiūrėti Obelių muziejaus ekspozicijų, aplankyti praėjusių metų pabaigoje pastatyto paminklo 1941 m. birželio sukilimo dalyviams ir sovietinio teroro aukoms atvyks svečių iš sostinės - Vilniaus  jėzuitų gimnazijos moksleiviai kartu su mokytojais Faustu Meškuočiu ir Sauliumi Cininu, įžymiu fotografu Klaudijumi Driskiumi.

 


 

Šventė Vilniaus rokiškėnai 

 

Sausio 18 d. Vilniaus rokiškėnų klubas „Pragiedruliai" šventė 15 metų veiklos sukaktį. Į Vilniaus įgulos karininkų ramovę susirinkusius  sostinės rokiškėnus sveikino krašto apsaugos viceministras Ramūnas Usonis, Rokiškio rajono meras Vytautas Vilys, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Vilniaus anykštėnai, kupiškėnai, biržiečiai, molėtiškiai, zarasiškiai, švenčioniškiai, sūduviečių ir žemaičių klubų atstovai, kiti svečiai. Klubo pirmininkė Kristina Šmagoriūtė apžvelgė svarbiausius darbus, šia proga išleistą knygą „Mus jungia Rokiškio kraštas. Vilniaus rokiškėnai" pristatė Algis Narutis, Jolanta Gegelevičiūtė ir Danutė Blažytė-Baužienė. Šventėje koncertavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos ir Kriaunų dainininkai, šokėjai, muzikantai, Bajorų lėlių teatro aktorės.

Vilnietis Donatas Smalinskas beveik 200 žiūrovų auditorijai papasakojo apie 1941 metų birželio sukilimo dalyviams ir sovietinėms aukoms atminti Obeliuose pastatytą paminklą, padarytus darbus. Statybos darbų iniciatorius padėkojo visiems rėmėjams, aukotojams ir pakvietė renginio dalyvius finansiškai prisidėti prie monumento statybos.


 

 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas