Rokiškio rajono savivaldybė

LGelezinkeliai

Achemos grupė

žybartuva

Irdaiva

SV Obeliai

Amanda

EVS GROUP

rokmedis

Rokmelsta

Pragiedruliai

Saules spektras

Izenbergas

Gimtasis rokiškis

Delfi.lt

Tema info

Tremtinių sajunga

duguva

Bernardinai

Lašų duona

Rokiškio krašto muziejus

Litcon

Svaita

Rokvesta

Tėvynės sąjuanga

Panevėžio keliai

RMG

Misko draugas

eigesa

Lexita CRM

Bajoru zuvis

Daivida

Gintarinė svajonė

Apie Birželio sukilimą ir paminklą jau galima matyti filmuotą pasakojimą ir telefone


 

Į leidinio „Žmonės ir likimai", kuris dienos šviesą išvydo Rokiškio krašto muziejaus pastangomis, pristatymą, vykusį Laisvės kovų istorijos muziejuje, atvyko gausus istorijos mylėtojų būrys. Išleistoje knygelėje sudėti 2016 metais Obeliuose vykusios konferencijos „Žmonės ir likimai" pranešėjų Gintaro Dručkaus, Aldonos Mieliūnaitės, Algio Kazulėno bei Donato Smalinsko skaityti pranešimai. Šią konferenciją muziejuje organizavome minėdami Birželio sukilimo 75-ąsias metinės.
Pristatant leidinį žodį tarė svečiai - Juodupės kankinio dukra Palmira Čeičienė, Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos" padalinio bibliotekos vedėja Reda Kiselytė, Juodupės gimnazijos mokytoja Rima Šimėnienė, Obelių gimnazijos mokytoja istorikė Miranda Nargėlienė, Obelių miesto bibliotekos bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė. Knygos pristatyme dalyvavęs vienas iš konferencijos „Žmonės ir likimai" pranešėjų Donatas Smalinskas susirinkusiems akcentavo bendrystės patirtį, kurią patyrė ne tik telkdamas bendruomenę atstatyti paminklą sukilėliams, partizanams, bet ir rinkdamas medžiagą šiai konferencijai, bendraudamas su būsimais konferencijos pranešėjais bei jubiliejinio renginio, skirto 1941 metų Birželio sukilimui paminėti, svečiais. Ištraukas iš knygos skaitė gimnazistai Vaiva Dubickaitė ir Tadas Muraška.

 


Dvasinis ir prasmingas akcentas šio leidinio pristatymo metu buvo muzikos pedagogės Laimos Bieliūnienės suburto Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos saviveiklininkų ansamblio atliekamos melodijos, Obelių jaunųjų šaulių vadovės Jolantos Paukštienės pasakojimas renginio dalyviams apie savo senelį Pupelį-Grigą, nužudytą saugumiečių pokariu Rokiškio kalėjime. Muziejininkams ji padovanojo keletą šeimos relikvijų, menančių senelį. Buvo įdomu klausytis asmeninių Andriaus Dručkaus prisiminimų apie šį žmogų.

Pasibaigus renginiui muziejininkai traukė į Obelių senąsias kapines. Prie paminklo pagerbtos 1941 metų birželio sukilimo aukos, pagarbos vainikus padėjo Jolanta Paukštienė ir Diana Meškauskienė. Renginį vedė Obelių garbės pilietis Donatas Smalinskas. Prisiminęs kovas už Lietuvos laisvę, jis pakvietė Obelių gimnazijos moksleivį Dovydą Kairį, kuris ne tik prie atminimo lentos pritvirtino QR kodą, bet ir pademonstravo galimybę specialių programėlių dėka išgirsti muziejininkų įrašytus istorinius pasakojimus apie sukilimą ir paminklo atstatymą. Nuo šiol kiekvienas, atvykęs prie šio garsaus monumento, galės daugiau sužinoti matydamas filmuotą medžiagą mobiliajame telefone.

 

Laisvės kovų istorijos muziejaus vadovas Valius Kazlauskas


  



Atgal į sąrašą
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas